Rajd Rowerowy "Po zdrowie"

Na początek nowego roku szkolnego 2009/2010 nasze SKGK „PRZYGODA” wzięło udział w rowerowym rajdzie organizowanym przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Leżajskiej.
Trasa wyprawy przebiegała z Leżajska do Rezerwatu Kołacznia. Pierwszy przystankiem była Jelna i spotkanie z historią starego, murowanego młyna. Następnie przez Judaszówkę, Jandę i Smyczę przejechaliśmy się pod Pomnik Pomordowanych znajdujący się na południe od Perlaków. Stąd udaliśmy się do rezerwatu „Kołacznia”.

a miejscu czekały na nas gorące kiełbaski, quiz geograficzno-historyczny oraz rywalizacja sportowa. Nasi „świeżacy” w SKGK: Daniel Potaczała i Karol Strojek dobrze się zaprezentowali. Karol znalazł się w czołówce rowerowych „żółwiów rajdu” zajmując trzecie miejsce. Największympowodzeniem oraz pełnym emocji widowiskiem okazał się wyścig na dwa okrążenia wokół stawu. Teren wyścigu był niezwykle urozmaicony (wyboje, błoto, piaski oraz koleiny pełnej wody). Po dniu pełnym wrażeń wróciliśmy do Nowej Sarzyny zadowoleni z pierwszej w tym roku tego typu wycieczki. Wszystkich, którzy nie mogli z nami pojechać zapraszamy do obejrzenia i skomentowania zdjęć z imprezy.

Opracował: Andrzej Kusiak