Wypracowany Sukces

Wdniach 20-22 listopada wzięliśmy udział w XVI Radzyńskich Marszach na Orientację „Azymuciak 2009”. Impreza, której organizatorem był Oddział PTTK w Radzyniu Podlaskim wraz z Urzędem Marszałkowskim w Lublinie, od dawna jest wpisana w kalendarz ogólnopolski Imprez na Orientację. Nasze SKGK „PRZYGODA” reprezentowało pięciu uczestników.

Zawody zostały zorganizowane doskonale pod każdym względem. Trasy przygotowane przez przodownika InO Dariusza Walczynę zaskoczyły nas już wpierwszym etapie. Natomiast nocny „wijący się wąż wciąż” to poszukiwanie punktów w lesie położonym obok cmentarza :). Przed wyjazdem do Szaniaw-Matys planowaliśmy zdobyć dodatkowe doświadczenie oraz potwierdzić 9pkt do książeczki InO.

W zawodów wzięło udział około 150 uczestników, podzielonych na cztery kategorie wiekowe. W kategorii gimnazjów dobre miejsca zajęli:Michalina Iwasieczko i Karolina Sarzyńska (IV) oraz Michał Grzeskiewicz (VI). W kategorii ponadgimnazjalnej Mateusz Bielecki i Andrzej Kusiak zajęli pierwsze miejsce. Uczestnicy Marszów mieli do pokonania trzy trasy rozlokowane w najbardziej urokliwych terenach Gminy Łuków. Leitmotivem imprezy były wątki związane z historią rodu Szaniawskich. Poza Marszami odbyły się także konkursy: krajoznawczy, fotograficzny, wielobój turystyczno-sportowy oraz wiedzy o powiecie łukowskim. W drodze powrotnej mieliśmy okazję zwiedzić Lublin. W zawodach wzięły udział drużyny m.in. z Lublina, Warszawy, Firleja, Radzynia Podlaskiego, Lubartowa, Ustrzyk Dolnych, Wisznic, Drelowa, Sosnówki. Woli Osowińskiej i Białej Podlaskiej.

Po zawodach czas na przygotowanie do kolejnej imprezy. Już 6 grudnia SKGK „PRZYGODA” organizuje Szkoleniowe Mikołajkowe Marsze na Orientację. Zapraszamy do udziału szkoły z najbliższego regionu. Pytania dotyczące udziału można kierować na adres mailowy: skgk@o2.pl

Serdecznie zapraszamy
Opiekun SKGK PRZYGODA