Jesienne Marsze na Orientacje "Świerczów"

W mroźne grudniowe przedpołudnie udaliśmy się do Kolbuszowej, aby wziąć udział w Jesiennych Marszach na Orientacje „ŚWIERCZÓW”. Całą imprezę przygotował zaprzyjaźniony Kolbuszowski Klubu Turystyczny „SALAMANDRA”.

Nasze kółko reprezentowali: Michał Zapart, Janek Ryzner, Karolina Sarzyńska, Michalina Iwasieczko i Michał Grześkiewicz (kategoria TM) oraz Mateusz Bielecki (kategoria TJ)i nasz opiekun Andrzej Kusiak (startujący w TS). Po otwarciu zawodów każdy z uczestników brał udział w dwóch etapach rozlokowanych na trasie ścieżki przyrodniczej „ŚWIERCZÓW”. Mapy zostały przygotowane przez budowniczych tras: Mirosława Marka, Pawła Michno, Łukasza Motylskiego i Wojciecha Muszyńskiego. Największym zaskoczeniem był I etap o nazwie „(Nie)Zapominajka”, w którym startujący mógł przyglądać się mapie przez jedyne 3 minuty, a potem, z tym, co zapamiętał w swojej głowię ruszał w teren :). W kategorii TM uczniowie, którzy na matematyce odpisywali zadania, tym razem musieli samodzielnie rozwiązać układa współrzędnych, abymóc wyjść w trasę.

Mimo niskiej temperatury (6 stopni poniżej zera) podczas imprezy panowała gorąca atmosfera. Przy wiacie turystycznej na parkingu paliło się ognisko, gdzie piekły się kiełbaski i grzali się startujący. Po zawodach wróciliśmy do domów zadowolenia z zajętych miejsc oraz z bagażem doświadczeń i punktami w książeczkach InO do kolejnej odznaki.

Oby więcej takich imprez w regionie, bo zarejestrowanych klubów (PTTK czy PTSM) jest chyba około setki w województwie, a tylko kilka aktywnie działa. Brawa dla nich!!!!!