Betlejemskie Światło Pokoju jest już w Nowej Sarzynie

Uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Nowej Sarzynie jak co roku przekazali mieszkańcom Nowej Sarzyny w poniedziałek 21 grudnia Betlejemskie Światło Pokoju. Zapalone w grocie narodzenia Jezusa Chrystusa wędruje ono po Europie. W Polsce gości już po raz dziewiąty.

Do Leżajska przywieźli je harcerze z 52 Leżajskiej Drużyny Harcerskiej "SKAUT" im. Armii Krajowej, a od nich odebrali dla Nowej Sarzyny uczniowie naszego Gimnazjum działający w SKGK „Przygoda” i UKS-ie. Tegoroczne przesłanie towarzyszące Betlejemskiemu Światłu Pokoju brzmi: „Wszyscy rodzimy się do służby". Z tym hasłem uczniowie, pod opieka dyrektora Lesława Marciniaka oraz nauczycieli Pan Grzegorza Jakubowskiego i Andrzeja Kusiaka, przekazali światło do instytucji i organizacji naszej gminy. Betlejemskie światełko będzie palić się w kościołach, szkołach, urzędach, organizacjach i szpitalach za pomocą świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas”.

W naszej gminie światło to zostało przekazane do Urzędu Miasta i Gminy na ręce burmistrza Marka Chmury oraz do sióstr Nazaretanek w Rudzie Łańcuckiej. Ponadto zapłonęło m.in. w Szkole Podstawowej, Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza, Miejsko Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, Domu Dziecka oraz Przedszkolach Samorządowych nr 1 i 2.