„Zwycięstwo goni zwycięstwo”

Takiego scenariusza nikt nawet nie planował w najlepszym śnie. Wszystko zaczęło się w piątek 28 maja, kiedy to wybraliśmy się rekordowo dużą grupą na VIII Ogólnopolskie Otwarte Mistrzostwa Kolbuszowej w Marszach na Orientację "Do Źródeł Nilu". Impreza długo oczekiwana bo raz, że to II runda Pucharu Podkarpacia a dwa, że raz przeniesiona zwiększyła apetyt na rywalizację. Nasz ekipa składała się uczniów Gimnazjum w Nowej Sarzynie, Gimnazjum Łętowni, Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku i Technikum Geodezyjnego w Rzeszowie. Obsadziliśmy trzy kategorie: młodzieżową, juniorów i seniorów.

Finał tego był taki, że w kategorii TM:
I miejsce - Grześkiewicz Michał, Pawlica Łukasz
II miejsce - Michna Mateusz, Padowski Konrad
III miejsce - Chmiel Iga, Dolecka Jagoda
IV miejsce - Tworkowski Bartosz, Grab Krzysztof
VI miejsce - Panek Daniel, Obara Michał
VII miejsce - Perlak Piotr, Konieczny Damian
VIII miejsce - Zapart Michał, Ryzner Jan
XI miejsce - Sarzyńska Karolina, Iwasieczko Michalina
XII miejsce - Janiec Sylwia, Strojek Karol
XIV miejsce - Paszek Katarzyna, Błąd Paula

W kategorii TJ startowała jedna drużyna w składzie Dominika Kocój z Mateuszem Bieleckim i zajęli najlepsze miejsce z możliwych czyli pierwsze. Tym większy to sukces gdyż po raz pierwszy mamy pierwsze miejsce w tej kategorii :). W seniorach nasz opiekun zajął IV miejsce i tez podobnie jak my odjechał z nagrodą oraz dyplomem.

Trzydniowe zawody u przyjaciół z TVN-u… tzn. z Kolbuszowej to zawsze chwile, które mogłyby się nie kończyć. Trasy przygotowane w terenie o różnym stopniu trudności (od bagien po suche pagórki). Między etapami graliśmy w kosza, piłkę nożna na terenach „orlika” kolbuszowskiego. Zakwaterowanie jak zwykle w Kolbuszowej na klatce schodowej (to chyba najlepsze miejsce w tej szkole). Nikt chyba teraz nie wyobraża sobie wiosny bez udziału w Mistrzostwach Kolbuszowej. Pojawimy się tam na pewno za rok z większa liczbą osób w kategorii TJ ;).

InOwcy z Nowej Sarzyny nad Nilem ;)

W dniach 28-30 maja szkolne koło SKGK „Przygoda” uczestniczyło w VIII Otwartych Mistrzostwach Kolbuszowej w Marszach na Orientację „Do źródeł Nilu”. Do przejścia mieliśmy 4 etapy w różnych kategoriach: TM, TF, TJ i TS. Z naszego koła startowało aż 10 drużyn w kategoriach TM, TJ i TS.

Pierwsza tura nocna „Sekcja 998” dostarczyła nam wielu emocji. Najtrudniejsze do znalezienia były dla nas punkty znajdujące się w głębi lasu oraz punkt zawieszony w młodniku. Na szczęście nocną rywalizację zakończyliśmy z dobrymi wynikami. Następnego dnia mieliśmy do pokonania trzy trudne etapy. Dwa z nich przygotowane były przez naszego kolegę Mateusza Styge. Mieliśmy mało czasu na ukończenie trasy „Potworne zęby”, w której dobre ułożenie mapy było dla nas nielada wyzwaniem. Gdybyśmy nie połączyli swoich sił, prawdopodobnie nikt nie przeszedłby tego etapu. Teren kolejnej części zawodów łączył się z trasą drugiego marszu. Tym razem nie mieliśmy kłopotów z rozwiązaniem mapy. Niestety, punkty były w głębi lasu. Mnóstwo czasu zmarnowaliśmy na szukanie miejsc kontrolnych, których brak został później potwierdzony przez organizatorów. Zmęczenie dawało nam się we znaki, ale dzienne zmagania poszły nam bardzo dobrze i znajdowaliśmy się po nich w czołówce zawodów. Następna nocna trasa została przygotowana przez Łukasza Magde. Odnalezienie poprawnych pierwszych miejsc kontrolnych okazało się bardzo trudne, więc po 40 minutach mieliśmy tylko 3 punkty na 13. Szczęście nas jednak nie opuściło i na mete wróciliśmy z poprawnym czasem i wypełnioną kartą.

Myślę, że te marsze były dla nas wszystkich bardzo udane i na pewno weźmiemy udział w kolejnych już IX Ogólnopolskich Mistrzostwach Kolbuszowej w Marszach na Orientację.

Jagoda Dolecka