I Bieszczadzkie Marsze na Orientacje

Miło nam poinformować, iż członkowie naszego kółka geograficznego „PRZYGODA” na początku maja wzięli udział w „I BIESZCZADZKICH MARSZACH NA ORIENTACJĘ w Lesku. Razem z opiekunem, w dniach od 7 do 9 przebywali w dzikich Bieszczadach, gdzie przemierzali lasy w poszukiwaniu punktów orientacyjnych (PK).

Trasy przygotowane przez Przodownika „Imprez na Orientację”pana Andrzeja Rybskiego okazały się nie lada wyzwaniem dla wszystkichuczestników. Nasiuczniowie wzięli udział w czterech etapach(2 dziennych i 2 nocnych) i zdobyli pierwsze punkty do odznaki popularnej „InO”. Ostatecznie na zakończenie zawodów najwyżej z naszego koła w kategorii TM (gimnazja) został sklasyfikowany duet Mateusz Bielecki i Michał Grześkiewicz zdobywając 3528 punktów. Pozostałe startujące osoby wywalczyły następujące miejsca: szóste – Michalina Iwasieczko i Łukasz Pawlica; ósme – Iga Chmiel iMagdalena Wołoch; dziewiąte – Karolina Sarzyńska i Wojciech Kozłowski; jedenaste – Daniel Stępniowski i Grzegorz Smoła.

Organizatorem zawodów był Szkolny Klub Krajoznawczo-Turystyczny oraz Szkolne Koło Polskiego TowarzystwaSchronisk Młodzieżowych działające przy Zespole Szkół Publicznych nr 2 – Narciarskiej Szkole Sportowej w Ustrzykach Dolnych.
Młodzież z naszego Gimnazjum rywalizowała z rówieśnikami ze szkół w Ustrzykach Dolnych, Leska i Kolbuszowej.
Zdjęcia z zawodów można komentować w naszej galerii na stronie.

Opracował: Andrzej Kusiak