Druga siła w Podkarpaciu

W miniony weekend w malowniczej miejscowości na północno - zachodnim krańcu Pogórza Strzyżowskiego spotkały się kluby InO na Podsumowaniu I rundy Pucharu Podkarpacia. Schronisko w Głobikowej pękało w szwach, gdy piatkowego wieczoru odbywała się rywalizacja w InO konkurencjach (MInO Mrówa, InO Mrówka, InO Memory i InO Puzzle). Po trzygodzinnych zabawach przyszedł czas na naukę Ocada. Kurs poprowadził Mirosław Marek z Nowej Dęby. W późnych godzinach nocnych położyliśmy się spać, by następnego dnia pełni sił wyruszyć wcześnie rano na etap po pobliskich leśnych jarach. Budząc się rano, zostaliśmy zaskoczeni widokiem dużej pokrywy śniegu. Urozmaicenie to sprawiło jednak, że etap był jeszcze ciekawszy niż nasza jego wizja. Dodać warto, jeśli już o zaskoczeniach mowa, że tak pięknych wąwozów jak te w okolicy Głobikowej nie spotkamy nawet na Roztoczu. Podziwiając, walczyliśmy.
Po przejściu trasy należała nam się ciepła herbata i suszenie się przed kolejnym etapem. Polegał on na szkoleniu młodzieży z dębickich szkół, która dopiero rozpoczyna przygodę z marszami.
Dzień zwieńczony został wręczeniem nagród za I rundę Pucharu Podkarpacia. Nagrody rozdano w następującym porządku:
Kategoria TS:
I miejsce – Łukasz Motylski (KKT SALAMANDRA)
II miejsce – Andrzej Kusiak (PRZYGODA)
III miejsce – Dorota Haptaś (KKT SALAMANDRA)
Kategoria TS:
I miejsce – Mateusz Styga (KKT SALAMANDRA)
II miejsce – Mateusz Bielecki (obecnie TG Rzeszów)
III miejsce – Przemysław Wośko (ZST Leżajsk)
Kategoria TM:
I miejsce – Łukasz Pawlica (NKL PRZYGODA)
II miejsce – Michał Grześkiewicz (NKL PRZYGODA)
III miejsce – Bajor Konrad  (KKT SALAMANDRA)
Kategoria TD:
I miejsce – Bajor Katarzyna (KKT SALAMANDRA)
I miejsce – Łyżeń Patrycja (KKT SALAMANDRA)
III miejsce – Czyż Tomasz (Rzeszów)
W klasyfikacji drużynowej Nasz klub zajął drugie miejsce za Kolbuszowska Salamandrą a trzecie miejsce przypadło klubowi z Ustrzyk Dolnych.
Po uroczystości wręczenia przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcie i wyjście na etap nocny. Początkowo miał być to start masowy ale jednak budowniczy powrócił do normalnej koncepcji puszczania co dwie minuty. Etap nocny z jedna wielka LOP-ką o długości prawie 4 km podobno był nieźle widoczny z wieży widokowej dookoła której prowadziła trasa :-).  Po powrocie wszyscy potwornie zmęczeni zasneli a organizatorzy Pucharu przystąpili do nowej wersji regulaminu i terminów II edycji naszego Pucharu. Poprawiony został m.in. system przeliczania punktów oraz zniknęła klasyfikacja drużynowa. Po raz pierwszy Leżajskie MnO ( a będzie to już VII edycja) będą jedna z rund Pucharu Podkarpacia. Nowy regulamin jak tez i terminy zawodów pojawia się z początkiem roku na naszych stronach. Już teraz terminy zawodów zostały wpisane do kalendarza imprez na naszej stronie. Śmiało można sobie już rezerwować wolne.
Po trzech dniach przyszedł czas na opuszczenie Schroniska w Głobikowej. Wszystkich tych którzy nie mogli być zapraszamy do obejrzenia naszych zdjęć.