LatInO 2

10 września 2011 roku członkowie SKGK i NKL „Przygoda” wzięli udział w Letnich Marszach na Orientację „LatInO”. Impreza ta należy do cyklu marszy „Cztery pory roku” organizowanych przez Kolbuszowski Klub Turystyczny „Salamandra”. LatInO są nietypowe, ponieważ zaczynają się najczęściej dopiero w późnych godzinach popołudniowych – ich ideą są 2 etapy nocne. W tym roku było troszkę inaczej.

Pierwszy etap był etapem dziennym. W trakcie dojazdu do Kłapówki, gdzie odbywała się impreza zatrzymaliśmy się po drodze, aby zgarnąć jednego kesza :) Nie ma to jak grupa 9 osób podejrzanie kręcąca się obok drzewa :) Jednak kesz w pełnej konspiracji został szczęśliwie i niezauważalnie podjęty. Po dotarciu na miejsce praktycznie od razu wystartowaliśmy. Pierwszy etap TJ/TS, którego budowniczym był Mateusz Styga nosił nazwę „Ale pusto!” i nie zawierał nic poza rzeźbą terenu i niekompletną drożnią. W czasie minuty należało nanieść na mapę punkty, które na specjalnie przygotowanej mapie miał budowniczy. Haczykiem było to, że istniały punkty poprawne i punkty prim, które przez pomyłkę łatwo można było nanieść na mapę i zgarniając je zarabiać punkty minusowe :( Mapa drugiego etapu „Mustang” przygotowana przez PInO 646 Mirosława Marka była częściowo zubożona, bo podobnie jak poprzednia zawierała tylko rzeźbę terenu. Tym razem łatwo można było zakręcić się wśród licznych wąwozów i spisać punkty stowarzyszone. Może nie było na to zbyt wiele czasu, ale na tym etapie podziwialiśmy piękny krajobraz :) Niestety nie zabraliśmy na niego ze sobą aparatu, czego teraz bardzo żałujemy. Gdy podbijaliśmy ostatnie punkty było już ciemno i na metę dotarliśmy już, gdy świecił księżyc :) Podczas czekania na nasze drużyny TM zjedliśmy kiełbaski oraz rozmawialiśmy na temat DMP i „Budzynia”.

Ostatecznie LatInO zakończyliśmy z wynikami: W kategorii TZ: I miejsce zajął Michał Grześkiewicz, II miejsce przypadło Jagodzie Doleckiej, a III miejsce zdobył Andrzej Kusiak. W kategorii TM: VII miejsce zajęli Ermina Piech i Mateusz Michna, VIII miejsce zdobyli Aleksandra Rejman i Daniel Potaczała, natomiast IX miejsce zajęli Jan Ryzner i Michał Zapart.

Oczywiście nie mogliśmy sobie odpuścić kilku keszy w okolicy imprezy, dlatego w czasie powrotu do domu zatrzymaliśmy się kilka razy na poszukiwania. Okazały się one owocne i w domu każdy mógł zarejestrować łącznie 4 nowe kesze na stronie Opencaching :).

29 października kolejna, tym razem Jesienna impreza z cyklu „4 pory roku” w okolicach Kolbuszowej. Na pewno się na niej zjawimy :) A póki co z niecierpliwością czekamy na już czwarte Ogólnopolskie Nowosarzyńskie MnO „Budzyń 2011”. Zapraszamy !!!

Jagoda Dolecka