IV Nowosarzyńskie Zawody w Marszach na Orientację

Zawody w Marszach na Orientację w Nowej Sarzynie są imprezą cykliczną, która każdej jesieni pojawia się w tutejszym Gimnazjum i nie trzeba jej już chyba nikomu przedstawiać. Czwarty Budzyń, który odbywał się w dniach od 30. września do 2. października przeszedł już do historii. Tegoroczną imprezę bez wątpienia można już nazwać wydarzeniem na skalę ogólnopolską. Pojawili się bowiem u nas nowi goście ze Szczecina oraz Warszawy. Nie zabrakło również przyjaciół z Lublina, Kolbuszowej, Nowej Dęby, Ustrzyk Dolnych, Rzeszowa, Leżajska czy Woli Zarczyckiej. W marszach na orientację wzięli także udział licealiści, którzy są absolwentami nowosarzyńskiego Gimnazjum, gdzie w marszach stawiali pierwsze kroki. Kolejny raz pobiliśmy rekord, gdyż do zawodów przystąpiło aż 140 osób.
Najcięższe, sobotnie etapy miały miejsce na terenie tzw. Giedlarowskich Dołów, obszaru o skomplikowanym ukształtowaniu, którego pokonanie było dla uczestników ciężkim wyczynem. Wyczerpujące trasy w rozległych i pełnych zwierzyny lasach sprawiły sporo trudności. Dlatego wielkim udogodnieniem był dla zawodników, udostępniony przez Nadleśnictwo Leżajsk, domek myśliwski „WYDRA”, w którym mogli oni skorzystać z ciepłego posiłku. Nowością była także kategoria TF, w której startowali rodzice z dziećmi. Warto dodać również, że poszerzyło się także grono budowniczych map. Oprócz kierownika i absolwentów Gimnazjum, trasy do przejścia stworzyli również gimnazjaliści: Jan Ryzner, Mateusz Michna i Daniel Potaczała oraz Paweł Jamroz z InOchodźca Lublin. Cieszy więc fakt, że tego trudnego zadania podejmują się coraz młodsi ludzie oraz zaprzyjaźnieni goście, przez co przyszłość nowosarzyńskich imprez jest zabezpieczona i można spodziewać się kontynuatorów.
Czwarty Budzyń rozwinął się także w kwestii medialnej i reklamowej. Dzięki wsparciu sponsorów i organizatorzy postarali się o stworzenie pamiątkowych koszulek z logo imprezy, więc w pierwszy październikowy weekend Nowa Sarzyna pełna była młodzieży w budzyniowych mundurkach. Twórcy imprezy dysponują już wszelkiej maści materiałami reklamowymi, których autorem jest agencja reklamowa Ekspresja. Szkolna impreza w Gimnazjum w Nowej Sarzynie stała się już marką, która przekonała do siebie już szerokie grono sponsorów. Dzięki temu posiada już bardzo wysoki poziom w porównaniu z innymi tego typu wydarzeniami na terenie całego kraju. Cieszy fakt, że o naszym Budzyniu jest już coraz głośniej i pojawia się u nas coraz więcej nowych osób z coraz bardziej odległych miejsc w kraju. A oto wyniki:

Kategoria TM

I miejsce – Rafał Mierzejewski, Kamil Ryło (KKT Salamandra Kolbuszowa)

II miejsce – Ermina Piech, Aleksandra Rejman (SKGK Przygoda Nowa Sarzyna)

III miejsce – Urszula Kopacz, Mateusz Czadowski (SKGK Przygoda Nowa Sarzyna)

IV miejsce – Karol Strojek, Seweryn Kulec (SKGK PRZYGODA)

Kategoria TJ

I miejsce – Łukasz Pawlica, Mateusz Kusy (NKL Przygoda Nowa Sarzyna)

II miejsce – Bartłomiej Mazan (WIKING Szczecin)

III miejsce – Katarzyna Owoc, Maja Piwińska (Prezentki Rzeszów)

IV miejsce – Adrian Paul, Przemysław Wośko (SKKT Leżajsk)

Kategoria TS

I miejsce – Mirosław Marek (KKT Salamandra Kolbuszowa)

II miejsce – Robert Franus (SKKT Leżajsk)

III miejsce – Mateusz Styga (KKT Salamandra Kolbuszowa)

IV miejsce – Marcin Szajko (AKT SGGW Warszawa)

Wyniki MnO BUDZYN 2011 (pobierz)

Wyniki InO w Basenie (pobierz)

Protokół BUDZYŃ 2011 (pobierz)

Cała impreza mogła się odbyć dzięki zaangażowaniu wielu osób. Organizatorem zawodów było Szkolne Kółko PTSM „PRZYGODA”, działające przy Gimnazjum im. Bł. Jana Pawła II w Nowej Sarzynie oraz Urząd Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie. Współorganizował imprezę Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Sarzynie, Szkoła Nurkowania „AQUARIUS”, Nadleśnictwo Leżajsk i Koło Łowieckie „WYDRA”. Wręczenie nagród uczestnikom do X miejsca było możliwe dzięki dużej liczbie sponsorów, a byli nimi: UMiG Nowa Sarzyna, Starostwo Powiatowe w Leżajsku, Rada Rodziców Gimnazjum w Nowej Sarzynie, Elektrociepłownia Nowa Sarzyna, Stowarzyszenie „NSNet”, księgarnia „WERSET”, hurtownia elektryczna „San-Tech”. Impreza ta była IV (ostatnią w tym roku) Rundą Pucharu Podkarpacia.