"Tropem Starek Kolejki" Szkoleniowe MnO

Tradycją już się stało w naszym kole, że raz w miesiącu odbywają się Szkoleniowe Marsze na Orientacje. Polegają one na pokonaniu zaplanowanej odległości i odnalezieniu w terenie punktów kontrolnych (PK) za pomocą mapy, w określonym limicie czasu. Uczniowie startują w zespołach dwuosobowych. Wygrywa para, która zdobędzie największą ilość PK i nie przekroczy limitu czasu. Punktacja końcowa uwzględnia spóźnienia, nieodnalezione PK oraz wyniki różnego rodzaju dodatkowych konkursów, np. testów topograficznych i krajoznawczych.

Pierwsze tego typu ćwiczenia miały miejsce 4 maja i służyły przygotowaniu uczestników do „I Bieszczadzkich Marszów na Orientację”. Zdjęcia zarówno z imprezy jak i szkolenia można obejrzeć w naszej galerii.
4 czerwca w okolicy stacji PKP Łętownia odbyły się Drugie Szkoleniowe Marsze na Orientację o nazwie „Tropem starej kolejki wąskotorowej”. Uczniowie z Gimnazjum w Nowej Sarzynie i Łętowni zmagali się na prawie pięciokilometrowej trasie. Dowody ich zmagań można obejrzeć w dziale „Galeria” a poniżej zamieszczamy wyniki:
I – Magdalena Wołoch,  Jagoda Dolecka,
II – Iga Chmiel, Sylwia Janiec,
III – Wojtek Kozłowski, Łukasz Pawlica,
IV - Mateusz Bielecki,
V – Michał Grześkiewicz, Kamil Partyka,
VI – Michalina Iwasieczko, Karolina Sarzyńska,
VII –Aneta Kleczkowska, Kamil Maczuga,
VIII – Agnieszka Kida, Iwona Madej.
Przed nami jeszcze ostatnie w tym roku Szkoleniowe Marsze, tzw. „Sobótkowe” połączone z puszczaniem wianków na rzece Trzebośnica. Serdecznie zapraszamy!!!!

Opracował: Andrzej Kusiak