WalentInO Poreby Kupieńskie

Po długiej przerwie (prawie dwumiesięcznej) w startach w Imprezach na Orientację, z dużą niecierpliwością wybraliśmy się do Leżajska na I Nocne Zimowe 2x2 „PIĄTEK 13”. W tym roku zima nas nie rozpieszcza i bardziej przypomina jesień, jednak tym razem od południa mocno powiało chłodem i sypnęło śniegiem. Na starcie w niecałą godzinę spadło 10cm śniegu a i z każdą następną robiło się coraz bielej.

Wszystkie cztery etapy marszu przygotował Adrian Paul (wkrótce MPInO). Tematem przewodnim był kotek „BETTY” (co prawda nie czarny), a mapy nie były bardzo skomplikowane. W większości pełna treść lub lustro nie powinno sprawić problemów ale…….

No tak. Ale jeżeli punkty są mocno zasypane mokrym śniegiem, a dookoła jest ciemno, to znalezienie lampionu w miejscu, które wydaje się oczywiste czasem pochłaniało 15minut! Chyba nie ma osoby, która przeszłaby dwa etapy na czysto, znajdując wszystkie PK (chyba, że nie wszystkie punkty zostały powieszone). Ponadto teren na zachód od Leżajska ma silne żyły wodne i czasem kompas z niewiadomych przyczyn zmieniał kierunek o 45 stopni (przekonałem się o tym na Ogarach i tym razem pilnowałem kierunku). Nie wszyscy jednak o tym wiedzieli i skończyło się wylądowaniem w Maleniskach, 6 km od mety.

Impreza była bardzo udana, teren o różnej trudności przyniósł dużo niespodzianek. Podczas spotkania środowiska leżajsko-kolbuszowsko-nowosarzyńskiego InO przy ognisku była okazja porozmawiać o zbliżających się imprezach w nowym sezonie 2012. Padły już pierwsze deklarację wyjazdu na imprezy do Czarnej Sędziszowskiej, Radomia czy Szczecina. Cieszy też fakt, że w SKKT XL Leżajsk, poza powiatowymi i Ogarami rodzi się nowy cykl imprez. Tym razem mimo fatalnej pogody w zawodach wzięła spora liczba osób, co świadczy o potrzebie organizacji imprez tego typu. Gratuluje kolegom udanej imprezy!

W zawodach z SKGK&NKL PRZYGODA wzieli udział:
TM: Aleksandra Miazga, Ewelina Mazur, Klaudia Gilarska, Aleksandra Rejman, Ermina Piech, Alicja Stempak, Ilona Panek, Natalia Szarlej, Michał Obara, Jan Ryzner, Michał Zapart, Daniel Potaczała, Seweryn Kulec, Mateusz Michna.
TJ: Michał Grześkiewicz, Łukasz Pawlica.
TS: Andrzej Kusiak.