"VII Powiatowe Marsze na Orientację - Wola Zarczycka"

Już po raz ósmy odbyły się Powiatowe Marsze na Orientację, organizowane przez Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku. Tym razem organizatorzy zabrali nas do Rezerwatu Kołacznia w Woli Zarczyckiej.
Do rywalizacji stanęło sześć szkół gimnazjalnych: Wola Zarczycka, Łętownia, Leżajsk, Grodzisko Górne, Grodzisko Dolne, Nowa Sarzyna oraz trzy szkoły średnie z Leżajska i Nowej Sarzyny. Uczestnicy marszu mieli do pokonania trasy opracowane przez Roberta Franusa, które wykonane zostały w trzech skalach (1:5000, 1:10000, 1:15000). Każda z tras została poprowadzona w taki sposób, aby uczestnicy mogli zobaczyć stanowisko Azalii Pontyjskiej. Poza startem w MnO, uczestnicy mogli się jeszcze zmierzyć w konkurencjach dodatkowych: rzucie granatem do celu, torze przeszkód, grach zręcznościowych. Na koniec imprezy odbył się test wiedzy krajoznawczej o powiecie leżajskim, przygotowany przez Krzysztofa Kordasa.

Były to nasz czwarty udział w Powiatowych MnO. Podobnie jak rok temu, zajęliśmy I miejsce, które tym razem przypadło Mateuszowi Michnie i Danielowi Potaczale. Jan Ryzner zajął dobre, czwarte miejsce.

Andrzej Kusiak