VI Nowosarzyńskie Zawody w Marszach na Orientację "BUDZYŃ"
III runda Pucharu Polski w MnO oraz II runda Pucharu Podkarpacia w MnO
Nowa Sarzyna 17 - 19 maja 2013

Od piątku do niedzieli (17-19 maja) w Nowej Sarzynie i Leżajsku odbywały się VI Ogólnopolskie Marsze na Orientację „BUDZYŃ 2013”, w których uczestniczyło ponad 200 osób z niemal każdego zakątka Polski. Impreza ta była trzecią rundą Pucharu Polski i drugą rundą Pucharu Podkarpacia, a także częścią obchodów czterdziestolecia istnienia Miasta i Gminy Nowa Sarzyna. Jej organizatorem był Klub Turystyczny „Przygoda”, działający przy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Nowej Sarzynie.
W nocy z piątku na sobotę uczestnicy zwiedzali Muzeum Ziemi Leżajskiej, a następnie mieli do pokonania etap po okolicy Rynku w Leżajsku. Uczestnicy korzystali z map, na których znajdowały się informacje historyczne oraz zdjęcia ze starych pocztówek z zabytkami Leżajska. Trasa została przygotowana wspólnie z pracownikami Muzeum. Była to nietypowa forma promocji Leżajska.
Sobotnia część zawodów odbyła się na terenie Nadleśnictwa Rudnik, w pobliżu stacji PKP Łętownia. Uczestnicy mieli do pokonania dwa etapy po wydmach porośniętych borem sosnowym. Trasy te były niezwykle malownicze, a niwelacje terenu miejscami sięgały 60 metrów. Po etapach dziennych wszyscy wrócili do Gimnazjum, gdzie po obiedzie czekały na nich kolejne atrakcje: InO Memory oraz etap PI. Etapy nocne, ze względu na rygorystyczne przepisy Pucharu Polski, zaczęły się dopiero godzinę po zmroku, czyli o 21.30. Teren do ich rozegrania nie był przypadkowy. Ten etap nie mógł się odbyć nigdzie indziej, jak tylko na Budzyniu. Mapy na noc były nietypowe (papierowa rolka i kostka sześcienna), co stanowiło dodatkowe utrudnienie. Po powrocie do szkoły o 24.00, rozpoczęła się ostatnia forma rywalizacji - zawody w basenie - po części przygotowane przez Szkołę Nurkowania "Aquarius" z Nowej Sarzyny. Zawodnicy, mimo zmęczenia 4 poprzednimi etapami, z chęcią wzięli udział w zawodach na basenie.

Wyniki Marszu na Orientację:

Kategoria TD

I miejsce – Bystrzyńska Ewa, Jakub Domański (SP Nowa Sarzyna)

II miejsce – Warzocha Weronika, Magryś Joanna (KKT Salamandra Kolbuszowa)

III miejsce – Szwedo Hubert, Perlak Albert (SP Nowa Sarzyna)

Kategoria TM

I miejsce – Zieliński Jakub, Rafał Rzeszutek (KKT Salamandra Kolbuszowa)

II miejsce – Kozyra Kamil, Tudryn Maciej (KT PRZYGODA Nowa Sarzyna)

III miejsce – Zieliński Marcin, Tomasz Dubiel (Gimnazjum Sarzyna)

Kategoria TJ

I miejsce – Glinka Szymon, Skoczyński Arkadiusz (KROKUS Miliardowice, PTTK PLESINO Pszczyna)

II miejsce – Kot Radosław, Dzióbek Michał (PREZENTKI RZESZÓW)

III miejsce – Glinka Alicja (KROKUS Miliardowice)

Kategoria TS

I miejsce – Trocha Roman, Pacek Marek (Dzierzoniów, InO CERTUS Gdańsk)

II miejsce – Andrzej Krochmal (HKT TREP Warszawa)

III miejsce – Kucharski Tadeusz, Glinka Piotr (Wszędoczłapy Katowice, KROKUS Miliardowice)

Całość Pucharu Polski odbyła się dzięki Klubowi Turystycznemu „Przygoda”, działającemu przy Gimnazjum w Nowej Sarzynie, który był organizatorem imprezy. Głównym sponsorem było Miasto i Gmina Nowa Sarzyna oraz Powiat Leżajski. Nie mniejsze zasługi mają także sponsorzy: „Polenergia” Elektrociepłownia Nowa Sarzyna, SKOK Chmielewskiego, Hurtownia Elektryczna „San-Tech”, Nadleśnictwo Leżajsk, Nadleśnictwo Rudnik, Lokalna Grupa Działania Region Sanu i Trzebośnicy, Księgarnia „Werset” oraz Agencja Reklamy „Ekspresja”. Dzięki tym wszystkim sponsorom rywalizacja mogła przebiegać w atrakcyjnej formie. Zawody zostały wsparte także przez instytucje takie jak: MOSiR Nowa Sarzyna, Muzeum Ziemi Leżajskiej oraz Piotr Kos Film Studio. Swoją pomoc przy imprezie okazali ratownicy wodni z Nowej Sarzyny, nauczyciele Gimnazjum oraz członkowie-wolonatriusze „KT Przygoda”.
Pełne wyniki imprezy, mapy z zawodów oraz zdjęcia można znaleźć na stronie: skgk.pl oraz gimnazjum.nowasarzyna.pl

Wyniki do pobrania:
Wyniki Budzynia 2013 (TD, TM, TJ, TS) (pobierz)
Mapy i wzorcówki (pojawia sie wkrótce)
Protokól Budzynia 2013(pojawi sie wkrótce)
TOP LISTA BUDZYNIA po pięciu edycjach (pobierz)

Budzyń 2013

Budzyń 2013 Rozdanie nagród / zakończenie

Poprzednie edycje Budzynia