Rajd Rowerowy niebieskim szlakiem ATR EKOMUZEUM

Lasy w jesiennej szacie to idealne miejsca na wycieczki rowerowe. Wiedzą o tym dobrze uczestnicy rajdu, zorganizowanego przez Lokalną Grupę Działania „Region Sanu i Trzebośnicy” 28 września 2013.
Uczestnicy wyruszyli punktualnie o godzinie 9:00 spod budynku MOSiR w Nowej Sarzynie. Wyposażeni byli w kamizelki odblaskowe oraz gadżety rajdowe (opaski odblaskowe, smycze i znaczki pamiątkowe rajdu). Grupę tworzyli głównie uczniowie Gimnazjum w Nowej Sarzynie (klub Turystyczny Przygoda), członkowie Leżajskiego Forum Rowerowego oraz rowerzyści niezrzeszeni w żadnych sportowo-turystycznych grupach. Trasa rajdu przebiegała wzdłuż niebieskiego i żółtego szlaku Ekomuzeum. Ciekawe punkty, będące miejscami przystanków na trasie to: zabytkowy dworzec w Łętowni, miejsce po dawnej gajówce Zawadzkiego czy kapliczka św. Huberta. Miejscem docelowym rajdu była ścieżka przyrodnicza w miejscowości Kopki. Tam czekały na nas grillowane kiełbaski, napoje oraz słodycze. Po sytym posiłku przyszedł czas na konkurs na temat wiedzy o „Ekomuzeum w widłach Wisły i Sanu” – projektu realizowanego przez LGD Region Sanu i Trzebośnicy. Prawie każdy mógł wygrać nagrodę, którą mógł być m.in.: kubek termiczny, bidon czy inny gadżet rowerowy. Rajd zakończył się o godzinie 15:30, kiedy ostatni uczestnicy rozjechali się do domów.
Po raz kolejny impreza spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem. Startujący rowerzyści nie szczędzili ciepłych słów pod adresem organizatorów i zapowiadali swój udział w przyszłorocznej edycji. Dziękujemy uczestnikom za liczne przybycie i stworzenie świetnej atmosfery. Podziękowania należą się również wszystkim osobom zaangażowanym w organizację imprezy ( m. in. Pani Sylwii Rychlak i Grzegorzowi Sroce) Zapraszamy za rok na kolejną wyprawę, która tym razem odbędzie się w drugim kierunku szlaku ATR do Brzózy Królewskiej. Zdjęcia z imprezy można obejrzeć m.in. na stronie skgk.pl gimnazjumnowasarzyna.pl oraz rowerzyscilezajsk.pun.pl

Andrzej Kusiak