ROBIMY MEKSYK w GIMNAZJUM?

No może nie „Meksyk”, ale spotkanie z podróżnikiem z Meksyku rozpoczęło nasze pierwsze Spotkania z Przygodą. Podróżnikiem owym okazał się Grzegorz Chachura (Jarosław), człowiek o niebywałej energii i ujmującym przekazie zaprosił gimnazjalistów do wyprawy na drugi kontynent – do Meksyku, gdzie największe wrażenie zrobiła charakterystyka Cancún.
Wieczorem w ramach spotkania dla wszystkich Grzegorz zaprosił do Tanzanii, z jej ludźmi, zapachami i zwierzętami. Piątek wieczorem to spotkania z podróżnikiem Sewerynem Błasiakiem (z Leżajska), który jako miłośnik kolei, zabrał się w podróż do Chin i Mongolii aby tam fotografować pociągi. Większe wrażenie na nas zrobiły jego opowieści o pustyni Gobi, koczownikach i życzliwości mieszkańców Azji, mimo braków znajomości języka z obu stron okazali naszemu podróżnikowi inne oblicze Azjatów.
Czy można z Polski pojechać do Izraela rowerem – pewnie , że można, o tym opowiedział Bartłomiej Machowski (Krosno). O pełnej niespodzianek podróży poprzez Turcję, Syrię , Jordanię, Izrael , Palestynę, Cypr – tak , tak – Cypr – do Turcji z powrotem.
Goście dopisali, słuchaczy było wielu, konkursy, nagrody - tylko czas był nieubłagany. Liczymy, że to początek pewnego cyklu. Za inicjatywę należy się wielki ukłon Andrzejowi Kusiakowi – nauczycielowi geografii w gimnazjum.

Lesław Marciniak