Jasny umysł….. czyli Sokół 2013

W połowie listopada 2013 do historii podkarpackich imprez na orientację doszedł nowy rozdział. Dotychczas na Podkarpaciu imprezy 3-dniowe organizowała Czarna Sędziszowska(CzarZiMnO), Bordo Zagórz (Czady), Kolbuszowska Salamandra (Do źródeł Nilu), Ustrzyki Dolne (Biesy i Czady), Nowosarzyńska Przygoda (Budzyń) a teraz doszły Rzeszowskie Prezentki, organizując „I Kamieńskie Marsze na Orientację Sokół 2013” . Impreza została w całości przygotowana przez ludzi młodych (średnia wieku organizatorów wynosiła 17 lat) i od razu można przypisać im duży sukces! Ale może po kolei…
W zawodach wzięło udział 97 zawodników w czterech kategoriach wiekowych. Dla każdej z kategorii przygotowano po cztery etapy, jednak ze względów organizacyjnych pierwszy etap w kategorii TM i TD został odwołany. Większość z tras znajdowała się w okolicy Wilczej Woli oraz Kamieniu - Podlesiu. Etapy ładnie wykonane graficznie z kilkoma ciekawymi pomysłami (trzy skale na etapie, oddziały leśne ze słupkiem zamiast lampionu czy dwuelipsa”). Jak przystało na pierwszą imprezę, nie obeszło się bez wpadek czyli znany problem z drukowaniem mapy z pdf-a . Bazą zawodów był Zespół Szkół w Kamieniu. Każda z grup miała do dyspozycji osobne salo-szatnie z aneksem łazienkowym lub wygodną salę all inclusive z matami do zapasów. Poza zawodami podczas sobotnich etapów zostały także przygotowane gry i zabawy dla dzieci z domów dziecka w Rzeszowie.
Zakończenie zawodów było o tyle miłe, że zamiast pucharów były specjalnie odlane statuetki sokoła. Klub Turystyczny Przygoda wystawił najliczniejszą drużynę w trzech kategoriach i w każdej zajął pierwsze miejsce.
Oto skrócone wyniki:
Kategoria TD:
1 miejsce Ewa Bystrzyńska, Malwina Czerwona (Przygoda Nowa Sarzyna)
2 miejsce Jakub Domański, Karol Potaczała (Przygoda Nowa Sarzyna)
3 miejsce Jakub Sondej, Jan Owsiany (SP Będziemyśl)
Kategoria TM:
1 miejsce Maciej tudryn, Kamil Kozyra (Przygoda Nowa Sarzyna)
2 miejsce Jakub Zieliński (KKT Salamandra Kolbuszowa)
3 miejsce Anita Nietrzeba, Paulina Tołpa (Przygoda Nowa Sarzyna)
Kategoria TJ:
1 miejsce Maciej Skórski (Prezentki Rzeszów)
2 miejsce Justyna Korzyk, Urszula Gwóźdź (IV LO Rzeszów)
3 miejsce Mateusz Michna, Michał Zapart (Guzik Bezpieczeństwa Nowa Sarzyna / IV LO Rzeszów)
Kategoria TS:
1 miejsce Łukasz Motylski, Andrzej Kusiak (Motyle Krzatka / Przygoda Nowa Sarzyna)
2 miejsce Robert Góraj, Mariusz Chruslak (Skróty Radom)
3 miejsce Andrzej Rybski (SKKT Ustrzyki Dolne)
Zapraszam do obejrzenia krótkiej videorelacji nakręconej przez Telewizję Rzeszów (zobacz).